Vyhledat
  • NATURHOUSE Smíchov

ANTI-AGEING

Pokud lidé mají normální podmínky k životu, jsou uspokojeny jejich základní potřeby, tak chtějí ve svém životě další 2 velmi důležité věci: vypadat dobře a mladší a žít déle, v dobré kondici a zdraví.


Anti aiging je vlastně podpora dlouhověkosti a pevného zdraví. Dnes jde o nový způsob života, nový způsob stárnutí, vycházejících z pevných vědeckých důkazů.

Donedávna jsme byli přesvědčení, že stárnutí je přímým důsledkem přibývajících let a že smrt je konečným důsledkem působení všech předchozích let na naše orgány a že jejichž funkce se postupně zhoršují a upadají.

V současné době bylo dokázáno, že stárnutí nesouvisí s počtem odžitých let, ale je důsledkem poškození buněk. Náš organismus je tvořen více jak 60 biliony téměř identických buněk. Zdraví našeho organismu závisí na zdraví našich buněk, naší DNA, mitochondrií a našich buněčných stěn.

Stárnutí je přímým důsledkem poškození buněk, a to zejména na úrovni DNA. Naše schopnost zpomalit stárnutí a prodloužit život se zásadně mění na základě nových technologií a vědeckých poznatků. Rozšifrování DNA způsobuje revoluci na poli medicíny. Umožňuje prakticky každou část těla uzdravit až na buněčnou úroveň.  To nám za krátko umožní nano- technologie.

Systém pro podporu mládí  představuje soubor výrobků orientovaných na energii a výživu opravných procesů DNA.

Za pouhých 100 let, od r. 1900 do r. 2000 jsme poskočili z průměrné délky života 45 let až na 85 let. Dnes se už nezaměřujeme jenom na léčení nemocí a záchranu života, ale i na kvalitu života.

„Být zdravý“ - znamená pro většinu lidí „nebýt nemocný“. Nejsem nemocný, tak jsem zdravý. Ale to je omyl. U všech chronických onemocnění trvá léta, než se projeví. Naše geny, nadváha, způsobstravování, naše tělesné, duševní a emocionální rozpoložení – to vše pozitivním nebo negativním způsobem ovlivňuje naše zdraví.

Lékaři začali zkoumat, jak by naše těla měla reagovat na změny nebo na stres. Jak a jakou rychlostí se dokážeme po vystavení změnám nebo stresu vrátit do normálu. Tato schopnost se nazývá homeostáza.

Homeostáza je definována jako schopnost našeho těla udržovat stabilní vnitřní prostředí, a to i přes neustálou proměnlivost vnějšího prostředí.

Na jedné straně máme aktivující síly– stimulují výdej energie, na druhé straně máme tišící síly– které vše zpomalují. Cílem je pak dosáhnout pravidelného střídání odpočinku a aktivity. Homeostáza je adekvátní reakcí na neustálé změny a neustálé změny jsou podstatou života. Naše tělo neustále čelí  tisícům změn a proto musí neustále rychle obnovovat svou vnitřní rovnováhu. Ztráta této schopnosti způsobuje nemoci a stárnutí. Postupný úpadek této křehké rovnováhy vede ke zhoršení přizpůsobivosti našeho těla a následně k vypuknutí různých chorob včetně stárnutí.

Zdraví můžeme tedy definovat jako schopnost našeho těla reagovat na neustálé změny. Marcela Tomsová - Výživová poradkyně

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vitamíny